11 (229) 2014

b_240_0_16777215_00_images_numery_11_229_2014_okad.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_11_229_2014_spis_tr.jpg

 

W numerze listopadowym

Listu do Pani”


 

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik podpowiadają, jak żyć na co dzień tajemnicą zmartwychwstania. Piotr Stefaniak przybliża zaś dzieje Marii i Alojzego Quattrocchich – pierwszej w historii Kościoła pary małżeńskiej, która została wyniesiona na ołtarze.

W dziale Kobieta, rodzina prof. Dorota Kornas-Biela w kolejnej części swojego artykułu snuje refleksje na temat istoty godności i powołania kobiety. Ewa Babuchowska przedstawia dzieło Teresy i Eugeniusza Malickich, którzy od lat przypominają narzeczonym, m.in. o ważności dialogu w małżeństwie.

W dziale Poszukując dróg Alina Petrowa-Wasilewicz udowadnia w swoim felietonie, za autorkami książki „I co my z tego mamy?”, że wielodzietność to szczęście. Ks. prof. Romuald Jaworski, okiem psychologa katolickiego, pisze natomiast o potrzebie dbałości ojców o rozwój duchowy ich dzieci.

W dziale Z podróży Janusz Plewniak tym razem zabiera czytelniczki na wyspę Cypr, a dokładniej do jej strefy okupowanej – Tureckiej Republiki Cypru Północnego.

W dziale Polskie dzieje Maria Żmigrodzka przypomina o ważnych listopadowych wydarzeniach historycznych oraz opowiada o Jakubie Śwince – wybitnym ustawodawcy XIII wieku i mężu opatrznościowym, który uchronił uczestników rodzimej liturgii przed zniemczeniem.

W numerze listopadowym prezentujemy też ciekawą Sylwetkę: prof. Maria Braun-Gałkowska przedstawia postać Marii Grzywak-Kaczyńskiej – uczonej i działaczki, która „dla siebie nie zabrała nic, ale po sobie zostawiła wiele”.

Ponadto w numerze: w dziele Kultura i sztuka przeczytamy o twórczości artystów malujących ustami i nogami; w dziale Zdrowie dowiemy się o szkodliwości metody in vitro; w dziele Pomagajmy odnajdziemy odpowiedź na pytanie: czy Internet pozwala odnaleźć Boga?

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, praktyczne porady dla pań domu, smaczne i zdrowe przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje...”, propozycje zabaw z dzieckiem, jak również kącik poetycki oraz krzyżówkę.