2 (221) 2014

b_240_0_16777215_00_images_numery_2_221_2014_ok.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_2_221_2014_spis.jpg

W numerze lutowym

„Listu do Pani”

 

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół Dobromiła Salik i ks. Roman Tomaszczuk rozważają słowa papieża Franciszka, który mówi o ewangelizacji, misji i pójściu na „peryferie”. Piotr Stefaniak pisze o patronach Europy – świętym Cyrylu i Metodym, podążając śladami ich misji. Dobromiła Salik przytacza karty z życia Chiary Lubich i innych osób z Ruchu Focolari, które zbliżyły się do chwały ołtarzy.

W dziale Kobieta, rodzina prof. Dorota Kornas-Biela snuje refleksje na ta temat istoty godności i powołania kobiety, a ks. Marek Dziewiecki podpowiada „Jak wygrać kobiecość?”.

W dziale Poszukując dróg Tomasz Korpysz pisze o wartości języka, przypominając o obchodzonym 21 lutego Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.

W numerze jak zawsze prezentujemy ciekawe Sylwetki: Barbara Czekaj przybliża niezwykłą historię życia i twórczości Ludomira Benedyktowicza – artysty bez rąk, a Dobromiła Salik wspomina Ciocię Tereskę – zwykłą kobietę, która szła przez życie po cichu, czyniąc dobro.

W dziale Polskie dzieje Maria Żmigrodzka przedstawia postać Jana Kilińskiego – przywódcę insurekcji warszawskiej. A w dziale Z podróży Janusz Plewniak zabiera czytelniczki w pasjonującą wyprawę na Gibraltar.

Ponadto w numerze: w dziele Kultura i sztuka przeczytamy o wartości rzemiosła artystycznego; w dziale Zdrowie dowiemy się, czym jest naprotechnologia; w dziele Pomagajmy znajdziemy odpowiedź na pytanie: Czy można się modlić wysyłając maile?

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, praktyczne porady dla pań domu, smaczne i zdrowe przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje...”, propozycje zabaw z dzieckiem, jak również kącik poetycki oraz krzyżówkę.