Numer 6 (205) 2012

okladka
okladka
spis treści
spis treści

Wybrane artykuły:

Baśnie ludowe w literackiej edukacji dziecka

Cena znajomości

Czy znasz swego patrona?

 

W czerwcowym numerze „Listu do Pani”

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół ks. Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik odpowiadają, m.in. na pytania: Jak na co dzień dobrze żyć tajemnicą Eucharystii? Jak pogłębiać wiarę w jej uzdrowieńczą moc i jak skutecznie korzystać z jej owoców?

 

W dziale Kobieta, rodzina Alicja Janiak dzieli się z czytelniczkami swoim świadectwem – jej drogą do odnalezienia powołania, zaś Alina Petrowa-Wasilewicz snuje rozważania na temat obecności ojca we współczesnym świecie.

O coachingu w ujęciu chrześcijańskim, czyli ważnej sztuce pomagania innym w osiąganiu wyznaczonych celów, pisze psycholog ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich – Magdalena Matwiejczuk.

Ponadto w numerze Ewa Babuchowska przedstawia historię „Domu po polskiej stronie”, związanego z trudnymi, ale zarazem pięknymi losami Marii Rożek i jej rodziny. A w ciekawą podróż do La Oratawy, gdzie zobaczyć można niezwykłe kwiatowe dywany i paskowe obrazy, zabiera nas Janusza Plewniak.

W dziele Sylwetki Dobromiła Salik ukazuje postać Tereski od Dzieciątka Jezus oraz oprowadza nas po jej rodzinnym domu w Buissonnets. Natomiast sylwetkę i dzieło doktora Filipa Adwenta – wielkiego patrioty, przybliża Maria Żmigrodzka.

Alicja Szubert-Olszewska w artykule „O Dzieciątku Jezus i zwierzętach” przygląda się malarskim przedstawieniom dzieciństwa Chrystusa w bliskim otoczeniu fauny. A w dziele Pomagajmy Anna Rudecka okiem psychologa chrześcijańskiego pisze o istnieniu zespołu postaborcyjnego i o programie „Żywa Nadzieja”, będącego szansą dla kobiet, które dokonały aborcji, na ich wyjście z kryzysu i pogodzenie się z Bogiem.

Jak zawsze w numerze znaleźć można artykuły z dziedziny ekologii, zdrowia i mody, a ponadto – anegdoty świadczące o wrażliwości i mądrości naszych dzieci, praktyczne porady dla pań domu, przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje..., kącik poetycki oraz krzyżówkę.