3 (262) 2018

b_240_0_16777215_00_images_numery_3_262_2018_ok.pngb_240_0_16777215_00_images_numery_3_262_2018_spis.png

 

W numerze marcowym

Listu do Pani”

 

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół ks. Janusz Chyła i Dobromiła Salik w przypadającym w marcu Dniu Świętości Życia pytają, czy potrafimy dostrzegać na co dzień cud życia i zachwycać się nim. Agnieszka Wolińska-Wójtowicz przybliża niezwykłe święto – Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, które wpisuje się w kalendarz najważniejszych kobiecych uroczystości.

W dziale Kobieta, rodzina Joanna Krupska w rozmowie z Marią Wilczek opowiada o radości bycia matką siedmiorga dzieci, o swojej wieloletniej działalności jako prezes Związku Dużych Rodzin 3+ i niezwykłych owcach pracy tego stowarzyszenia.

Dr hab. prof. KUL Dorota Kornas-Biela w dziale Poszukując dróg podpowiada, jak żyć pełnią życia. Alina Petrowa-Wasilewicz wskazuje, jak obecnie niszczone są europejskie wartości, co nieuchronnie przybliża nas do orwellowskiego 1984 r., w którym panuje przerażający totalitaryzm. Ks. prof. Romuald Jaworski w cyklu „ABC udanego życia” omawia hasła związane z dobrostanem i szczęściem człowieka; tym razem skupia się na określeniach zaczynających się na literę „Z”: zaangażowanie, zaufanie, zwyczaj...

W dziale Z podróży udajemy się na północ Hiszpanii, do Camino, by wraz z trzema księżmi – Szymonem, Grzegorzem i Tomaszem przemierzyć szlak prowadzący do Santiago de Compostela. Relacji ks. Tomasza Kocjana z pielgrzymki wysłuchała Ewa Babuchowska.

W dziale Polskie dzieje Beata Bednarz przypomina trudne momenty naszej historii – rzeź wołyńską, opisując tło historyczno-geograficzne tej tragedii.

W numerze marcowym prezentujemy również ciekawe Sylwetki: Ewa Polak-Pałkiewicz przybliża postać i dzieło Marii Okońskiej – wieloletniej współpracownicy Prymasa Wyszyńskiego, która tworzyła Instytut Prymasa Wyszyńskiego wraz z „Ósemkami” – paniami, które jeszcze przed wojną postanowiły przygotowywać inne młode kobiety do apostolstwa we własnym środowisku. Piotr Stefaniak pisze natomiast o Matce Agacie Witaszek ze Zgromadzenia Maryi Niepokalanej i jej pełnej poświęcenia służbie Bogu i ludziom.

Ponadto w numerze: w dziale Kultura i sztuka znajdziemy artykuł o architektonicznych dokonaniach Adama Lisika; w dziale Zdrowie dowiemy się wpływie stresu na nasze zdrowie; w dziele Pomagajmy poznamy przejmujące świadectwo ukazujące walkę o życie nieuleczalnie chorego dziecka poczętego. Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, mody, praktyczne porady dla pań domu, smaczne i zdrowe przepisy kulinarne, propozycje zabaw z dzieckiem, kącik poetycki, krzyżówkę oraz opowiadanie – tym razem autorstwa Piotra Wojciechowskiego.