3 (252) 2017

b_240_0_16777215_00_images_numery_3_252_2017_ok.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_3_252_2017_spis.jpg

 

 

W numerze marcowym

Listu do Pani”

 

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół ks. Janusz Chyła i Dobromiła Salik zastanawiają się nad rolą kobiet w Kościele oraz w świecie i odpowiadają na pytanie, w jaki sposób powinny one wnosić w swoją codzienność wskazania wynikające z misji Maryi. Prof. Maria Braun-Gałkowska snuje rozważania na temat uczynków miłosierdzia; w najnowszym numerze pisze, jak wypełniać jedenasty z „dobrych uczynków” – nieumiejętnych pouczać. Świętego Józefa – bohaterskiego patrona na nasze czasy – wspomina Agnieszka Wolińska-Wójtowicz, a kobiety z kart Starego Testamentu przybliża Ewa Babuchowska. Piotr Stefaniak przypomina postać św. Jadwigi Śląskiej – pierwszej żyjącej na naszych ziemiach kobiety wyniesionej na ołtarze.

W dziale Kobieta, rodzina Alina Petrowa-Wasilewicz pisze o niepokojącym zjawisku – stopniowym ograniczaniu prawa respektowania sumienia, a Teresa Kapela omawia sukcesy Związku Dużych Rodzin 3+, który od 10 lat walczy o prawo rodzin wielodzietnym do godnego życia. Ks. prof. Romuald Jaworski w cyklu „ABC udanego życia” omawia hasła związane z dobrostanem i szczęściem człowieka; nadal skupia się na określeniach zaczynających się na literę „P”: paraliż, pranie mózgu, psychoza...

Agnieszka Wolińska-Wójtowicz w dziele Polskie dzieje przybliża „tułacze losy” Latyczowskiej Madonny, a Janusz Plewniak w dziale Z podróży zabiera czytelniczki do „raju na ziemi”, czyli na Malediwy – państwa wyspiarskiego położonego na Ocenie Indyjskim.

W numerze marcowym prezentujemy również ciekawe Sylwetki: Ewa Babuchowska przybliża postać Sylwii Szymali – dyrygentki chóru, dla której muzyka jest pracą i wypoczynkiem. Beata Woźniak przedstawia natomiast portret Ludwiki Róży Ossolińskiej – pisarki utalentowanej, a prawie nieznanej.

Ponadto w numerze: w dziale Kultura i sztuka poznamy twórczość Brata Alberta Chmielowskiego; w dziale Zdrowie dowiemy się o nowej piramidzie zdrowego odżywania i aktywności fizycznej; w dziele Pomagajmy przeczytamy o pożytecznych portalach internetowych. Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, mody, praktyczne porady dla pań domu, smaczne i zdrowe przepisy kulinarne, propozycje zabaw z dzieckiem, kącik poetycki oraz krzyżówkę, a także opowiadanie – tym razem autorstwa Eduarda Martina.