7/8 (236) 2015

b_240_0_16777215_00_images_numery_7_8_236_2015_okl.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_7_8_236_2015_spis.jpg

 

W lipcowo-sierpniowym

numerze „Listu do Pani”

 

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik podpowiadają, jak najlepiej wykorzystać wakacyjny czas i jak nabrać sił podczas urlopu. Piotr Stefaniak przybliża postać świętej Moniki – orędowniczki matek, które modlą do niej, prosząc o wstawiennictwo w nawróceniu swoich dzieci. Dobromiła Salik przytacza historię siostry Anny – „zwyczajnej siostry, która codziennie wykonuje zwyczajne akty miłości”.

W dziale Kobieta, rodzina Dorota Jakimowicz – matka trójki dzieci – opowiada o swoim doświadczeniu bycia matką i żoną. Maria Wilczek wspomina natomiast wyjątkowe wydarzenie – III Ogólnopolski Zjezd Dużych Rodzin, który odbył się w Łowiczu.

W dziale Poszukując dróg ks. prof. Romuald Jaworski w cyklu „ABC udanego życia” omawia hasła związane z dobrostanem i szczęściem człowieka; tym razem skupia się na określeniach zaczynających się na literę „E”: ekspresja, energia, egocentryzm...

W dziale Z podróży Jolanta Łubkowska zabiera czytelniczki w podróż po Ziemi Świętej, podążając w tym numerze śladami mesjańskiej misji Jezusa.

Ponadto w numerze: w dziele Polskie dzieje poznamy dzieje bohaterek Powstania Warszawskiego; w dziale Kultura i sztuka przeczytamy o serialu „Ranczo”, jako o poemacie pedagogicznym, a także poznamy twórczość Piotra Michałowskiego – znakomitego przedstawiciela stylu romantycznego w sztuce europejskiej; w dziale Zdrowie dowiemy się o skutkach stosowania metody in-vitro; w dziele Pomagajmy przeczytamy o wyjątkowym portalu Przeznaczeni.pl, który łączy ludzi z wartościami.

W numerze lipcowo-sierpniowym prezentujemy też niezwykłą Sylwetkę: Barbara Wachowicz pisze o Aleksandrze Ziółkowskiej-Boehm – asystentce i sekretarce Melchiora Wańkowicza – osobie serdecznej, ciepłej i niezwykle pracowitej.

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, praktyczne porady dla pań domu, smaczne i zdrowe przepisy kulinarne, propozycje zabaw z dzieckiem, kącik poetycki oraz krzyżówkę, a także wyjątkowo – opowiadanie Eduarda Martina.