Numer 9 (207) 2012

b_240_0_16777215_00_images_numery_9_207_2012_okl.jpg

spis treści
spis treści

Wybrane artykuły:

Rajska sceneria, czyli o witrażach Teresy Reklewskiej

Cyprian Kamil Norwid

Kto pamięta Olgę Przyłęcką?

 

We wrześniowym numerze „Listu do Pani”

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół ks. prof. Jan Krokos omawia ważne zagadnienie – początku ludzkiego życia. Piotr Stefaniak przybliża natomiast postać mniszki katalońskiej – błogosławionej Józefiny Sauledy Paulis OP, która oddała życie za Chrystusa.

W dziale Kobieta, rodzina Iga Glapińska, okiem psychologa chrześcijańskiego, wskazuje na wartość ojcostwa, a ks. Roman Tomaszczuk pisze o niezwykłej inicjatywie – Ogólnopolskim Kongresie Małżeństw w Świdnicy.

Janusz Plewniak zabiera czytelniczki w podróż po Polsce. Tym razem przygląda się krzyżom – na Giewoncie i w Pustkowiu nad Bałtykiem. W dziale Z podróży znajdziemy jeszcze jeden pasjonujący artykuł – Anny Doboszyńskiej, która opowiada o swojej wyprawie do Malezji.

W dziale Polskie dzieje Barbara Wachwoicz pisze o niezwykłej młodzieży i o konkursie „Arsenał Warszawa”. Po 30 latach od likwidacji obozu internowania kobiet w Gołdapi Ewa Tomaszewska wspomina postacie dzielnych kobiet, z którymi przeżyła ponad pół roku.

W dziele Sylwetki Maria Wilczek pisze o kobiecie „Spełnionej i szczęśliwej”, czyli o Jolancie Radeckiej i jej drodze „ku ludziom”, a Jolanta Wachowicz wspomina z wdzięcznością wyjątkową nauczycielkę – Jadwigę Berkanową, która przede wszystkim uczyła „jak żyć”.

Ponadto w numerze Alicja Szubert-Olszewska w dziele Sztuka przygląda się eksponatom z wystawy „Sztuka wszędzie”, prezentującej dorobek Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z lat 1904-1944. W dziale Zdrowie prof. Robert Walley, dyrektor wykonawczy MaterCare Intenational, w rozmowie z Ewą Prokop wskazuje na nieustanną potrzebę ochrony macierzyństwa.

Jak zawsze w numerze znaleźć też można artykuły z dziedziny ekologii i mody, a ponadto praktyczne porady dla pań domu, przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje..., kącik poetycki oraz krzyżówkę.