9 (246) 2016

b_240_0_16777215_00_images_numery_9_247_2016_ok.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_9_247_2016_spis.jpg

 

W numerze wrześniowym

Listu do Pani”

 

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół ks. Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik podpowiadają, jak po ŚDM pomagać młodym w kontynuowaniu doświadczenia wiary i wspólnoty. Prof. Maria Braun-Gałkowska snuje rozważania na temat uczynków miłosierdzia; w numerze wrześniowym pisze, jak wypełniać szósty z „dobrych uczynków” – więźniów nawiedzać. Janusz Plewniak przybliża postać niezwykłej świętej – Hildegardy z Bingen – i jej dokonania, znacznie wyprzedzające czasy, w których żyła. Dobromiła Salik wspomina Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, apelując, byśmy włączali się w nieustannie przeżywany przez wiele osób na świecie – triumf Kościoła.

W dziale Kobieta, rodzina Alina Petrowa-Wasilewicz pisze o zaletach „wzmacniającego rodziny” Programu 500+. Zuzanna Zarzycka opowiada, jak stara się chronić tradycje i przekazywać je swoim dzieciom, natomiast Aneta Rayzacher-Majewska podpowiada, odwołując się do własnego doświadczenia, jak na co dzień rodzice mogą dawać dzieciom przykład swojej wiary.

W dziale Poszukując dróg ks. prof. Romuald Jaworski w cyklu „ABC udanego życia” omawia hasła związane z dobrostanem i szczęściem człowieka; tym razem skupia się na określeniach zaczynających się na literę „N”: nastrój, nagroda, narcyzm...

W dziale Z podróży Ewa Owsiany zabiera czytelników na Maltę, przedstawiając fascynujące dzieje tego najdalej na południe wysuniętego przyczółku Europy. A w dziele Polskie dzieje Maria Żmigrodzka (powołując się na książkę ks. Władysław Bukowińskiego – „Wspomnienia z Kazachstanu”) przybliża losy dzielnych polskich kobiet, pielęgnujących tradycyjne, wyniesione z kraju wartości.

W numerze wrześniowym prezentujemy również ciekawą Sylwetkę: Barbara Wachowicz pisze o matce Jana Kasprowicza – Józefie Kasprowiczowej, której poeta „zawdzięczał wszystko”, a przede wszystkim przekazaną mu „radującą serce” wiarę.

Ponadto w numerze: w dziale Kultura i sztuka przeczytamy o przedstawianych kobiety w twórczości Dunikowskiego i Rodina, a także o grafikach Hanny Haskiej, poświęconych Warszawie; w dziale Zdrowie dowiemy się o niekorzystnym wpływie papierosów na serce; w dziele Pomagajmy poznamy działalność walecznych Amazonek.

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, mody, praktyczne porady dla pań domu, smaczne i zdrowe przepisy kulinarne, propozycje zabaw z dzieckiem, kącik poetycki oraz krzyżówkę, a także opowiadanie – tym razem autorstwa Marii Wilczek.